WooCommerce Bookings - en to vi_VN translation catalogue (50 entries)

en: Name
vi_VN: Tên

en: Actions
vi_VN: Thao tác

en: Edit
vi_VN: Sửa

en: Custom field updated.
vi_VN: Đã cập nhật trường tùy biến

en: Custom field deleted.
vi_VN: Đã xóa trường tùy biến

en: Status
vi_VN: Tình trạng

en: View
vi_VN: Xem

en: Confirm
vi_VN: Xác nhận

en: Error - please try again
vi_VN: Lỗi - vui lòng thử lại

en: h
vi_VN: g

en: m
vi_VN: p

en: January
vi_VN: Tháng 01

en: March
vi_VN: Tháng 03

en: April
vi_VN: Tháng 04

en: May
vi_VN: Tháng 05

en: June
vi_VN: Tháng 06

en: July
vi_VN: Tháng 07

en: August
vi_VN: Tháng 08

en: September
vi_VN: Tháng 09

en: October
vi_VN: Tháng 10

en: November
vi_VN: Tháng 11

en: December
vi_VN: Tháng 12

en: Monday
vi_VN: Thứ hai

en: Tuesday
vi_VN: Thứ ba

en: Wednesday
vi_VN: Thứ tư

en: Thursday
vi_VN: Thứ năm

en: Friday
vi_VN: Thứ sáu

en: Saturday
vi_VN: Thứ bảy

en: Sunday
vi_VN: Chủ nhật

en: Week %s
vi_VN: Tuần %s

en: No
vi_VN: Không

en: Yes
vi_VN: Có

en: Month(s)
vi_VN: Tháng()

en: Week(s)
vi_VN: Tuần()

en: Day(s)
vi_VN: Ngày()

en: Hour(s)
vi_VN: Giờ()

en: into the future
vi_VN: trong tương lai

en: Minutes(s)
vi_VN: Phút()

en: Remove
vi_VN: Xóa

en: Description
vi_VN: Miêu tả

en: Type
vi_VN: Loại

en: Next
vi_VN: Trước

en: Message
vi_VN: Tin nhắn

en: Previous
vi_VN: Sau

en: Settings
vi_VN: Cài đặt

en: Cancel
vi_VN: Hủy

en: Complete <span class="count">(%s)</span> | Complete <span class="count">(%s)</span>
vi_VN[0]: Hoàn thành <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
vi_VN[0]: Đã hủy <span class="count">(%s)</span>

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Complete
vi_VN: Hoàn thành

[ctx: woocommerce-bookings]
en: Cancelled
vi_VN: Hủy
